საქართველოს ეროვნული ნაკრები ევრო 2020-ის საკვალიფიკაციო ეტაპის ნახევარფინალურ შეხვედრაში ბელარუსს დაუპირისპირდება
loader

Breaking news

საქართველოს ეროვნული ნაკრები ევრო 2020-ის საკვალიფიკაციო ეტაპის ნახევარფინალურ შეხვედრაში ბელარუსს დაუპირისპირდება

  • საქართველოს ეროვნული ნაკრები ევრო 2020-ის საკვალიფიკაციო ეტაპის ნახევარფინალურ შეხვედრაში ბელარუსს დაუპირისპირდება

თბილისი: საქართველოს ფეხბურთელთა ეროვნული ნაკრები დღეს ერთა ლიგის ნახევარფინალურ შეხვედრას გამართავს, - ქართველი ფეხბურთელები "დინამო არენაზე" ბელარუსის ეროვნულ გუნდს დაუპირისპირდებიან.

ეპიდემილოგიური ვითარებიდან გამომდინარე მატჩი მაყურებლის გარეშე გაიმართება.

საქართველოს ნაკრების შემადგენლობა:

მეკარეები: გიორგი ლორია (ანორთოსისი, ფამაგუსტა, კვიპროსი), გიორგი მაკარიძე (ალმერია, ესპანეთი), ლაზარე კუპატაძე (საბურთალო, თბილისი, საქართველო)

მცველები: გურამ კაშია (სან ხოსე ერთკვეიკსი, აშშ), ოთარ კაკაბაძე (ტენერიფე, ესპანეთი), დავით ხოჭოლავა (შახტარი, დონეცკი, უკრაინა), გია გრიგალავა (არსენალი, ტულა, რუსეთი), სოლომონ კვერკველია (როტორი, ვოლგოგრადი, რუსეთი), ნიკა მალი (საბურთალო, თბილისი, საქართველო), ჯიმი ტაბიძე (უფა, რუსეთი), ლაშა დვალი (ფერენცვაროში, ბუდაპეშტი, უნგრეთი), მამუკა კობახიძე (დინამო, ბათუმი, საქართველო), გიორგი ნავალოვსკი (დინამო, ბათუმი, საქართველო)

ნახევარმცველები: ჯაბა კანკავა (ტობოლი, კოსტანაი, ყაზახეთი), ნიკა კვეკვესკირი (ტობოლი, კოსტანაი, ყაზახეთი), გიორგი ჩაკვეტაძე (გენტი, ბელგია), გიორგი აბურჯანია (ოვიედო, ესპანეთი), მურთაზ დაუშვილი (ანორთოსისი, ფამაგუსტა, კვიპროსი), ლევან შენგელია (კონიასპორი, თურქეთი), საბა ლობჟანიძე (ანკარაგუჯუ, თურქეთი), ხვიჩა კვარაცხელია (რუბინი, ყაზანი, რუსეთი), ვაკო გვილია (ლეგია, ვარშავა, პოლონეთი), ჯაბა ჯიღაური (დინამო, ბათუმი, საქართველო), ოთარ კიტეიშვილი (შტურმი, გრაცი, ავსტრია)

თავდამსხმელები: გიორგი ქვილითაია (ანორთოსისი, ფამაგუსტა, კვიპროსი), თორნიკე ოქრიაშვილი (ანორთოსისი, ფამაგუსტა, კვიპროსი), ვაკო ყაზაიშვილი (სან ხოსე ერთკვეიკსი, აშშ), ელგუჯა ლობჯანიძე (კაისარი, ყაზახეთი), ნიკა კაჭარავა (ლეხი, პოზნანი, პოლონეთი)

ბელარუსის ნაკრების შემადგენლობა:

მეკარეები: ალექსანდრ გუტორი (შახტიორი), დენის შჩერბიცკი (ბატე), ეგორ ხატკევიჩი (ისლოჩი);

მცველები: ალექსანდრ მარტინოვიჩი (კრასნოდარი, რუსეთი), მაქსიმ ბორდაჩოვი (ტორპედო-ბელაზი), დენის პოლიაკოვი (ქაირათი, ყაზახეთი), ნიკიტა ნაუმოვი (ჟეტისუ, ყაზახეთი), ალექსანდრ პავლოვეცი, რომან იუზეპჩუკი (ორივე – დინამო ბრესტი), ალექსანდრ საჩივკო (შახტიორი), ნიკოლაი ზოლოტოვი (ურალი, რუსეთი);

ნახევარმცველები: იგორ სტასევიჩი, პაველ ნეხაიჩიკი, ევგენი იაბლონსკი (ყველა – ბატე), ივან მაევსკი, მაქს ებონგი (ორივე – ასტანა, ყაზახეთი), პაველ სავიცკი, კირილ პეჩენინი (ორივე – დინამო ბრესტი), იური კოვალიოვი, ვალერი გრომიკო (ორივე – არსენალი, რუსეთი), დმიტრი პოდსტრელოვი (შახტიორი), ივან ბახარი, ვლადისლავ კლიმოვიჩი (ორივე – დინამო მინსკი), ანდრეი ხაჩატურიანი (ტორპედო-ბელაზი);

თავდამსხმელები: მაქსიმ სკავიში, ნიკოლაი სიგნევიჩი (ორივე – ბატე), დენის ლაპტევი (დინამო ბრესტი), ვიტალი ლისაკოვიჩი (ლოკომოტივი, რუსეთი).

მატჩი 20:00 საათზე "დინამო არენაზე" გაიმართება.


იყავით მიმდინარე მოვლენების საქმის კურსში!
მოიწონეთ ჩვენი არხი Telegram-ზე